Rawa: Kamil mistrzem świata

ag, ap
Kamil Sypka z Matyldowa w gm. Rawa Mazowiecka, zdobył mistrzostwo świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc w Czechach, w kategorii do 93 kg. Zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 18. 17-latek zwyciężył także w czerwcu w Mistrzostwach Europy w Danii zdobywając złoty medal w trójboju (uzyskał wynik 717,5 kg).

Słysząc o sukcesach Kamila wójt gminy Rawa zaprosił go do siebie i wręczył prezent – laptop.
– Cieszymy się z sukcesów Kamila, kibicujemy mu i życzymy dalszych sukcesów – oznajmił Krzysztof Starczewski, wójt gminy Rawa.
17-letni Kamil jest absolwentem gimnazjum w Boguszycach. – To grzeczny i dobry uczeń. Od początku zmotywowany i wiedział czego chce – chwali Krzysztof Czech, dyrektor szkoły. – W szkole trenował bieganie. Popołudniami przychodził, by ćwiczyć na sztangach. Uczył się też angielskiego. Najlepiej wypadł na egzaminie klas trzecich z tego przedmiotu. Wiedział, że to przyda mu się do zawodów.
Kamil obecnie reprezentuje barwy Kieleckiego Klubu Tęcza Społem.