Zawodnik MLUKS Dwójka w Tczewie

ap
MLUKS Dwójka Rawa Maz.
W weekend (23-24 marca) w Tczewie rozgrywany był Finał Krajowy Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS. Turniej ten rozgrywany jest w kategorii żaków (dzieci z rocznika 2001 i młodsze). Klub MLUKS "Dwójka" reprezentowany był przez Kubę Kwapisia, który awans do tych zawodów wywalczył sobie odnosząc zwycięstwo w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym.

W rozgrywanej w sobotę fazie grupowej Kuba odniósł komplet zwycięstw awansując tym samym do turnieju głównego. W kolejnym dniu rozgrywek po odniesieniu trzech zwycięstw wywalczył miejsce w finale. W meczu tym uległ jednemu z najlepszych zawodników Europy w kategorii żaków, Samuelowi Kulczyckiemu z GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski 3:0. Zawody te są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej.