Cztery medale rawian na Mistrzostwach LZS

Katarzyna Michałowska
Maciek Budziński, Kacper Kotynia i Magda Ciołak z trenerem
Maciek Budziński, Kacper Kotynia i Magda Ciołak z trenerem MLUKS Rawa Mazowiecka
W Mistrzostwach Krajowych LZS brali udział biegacze z MLUKS Rawy. Uzyskali wspaniały wynik. Zdobyli aż 4 medale, z czego dwa powędrowały do Magdy Ciołak.

Mistrzostwa Krajowe LZS odbyły się na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach 1-2 czerwca.

W rywalizacji wzięli udział biegacze klubu MLUKS Rawa. Ich trenerem jest Jarosław Wasiak. Zdobyli aż 4 medale (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe), co dało najlepszy wynik klubu w historii startów w tej imprezie.

Najlepsze wyniki osiągnęła niezastąpiona Magda Ciołak. Zdobyła aż dwa medale - złoty i srebrny. Złoto wywalczyła z wynikiem 4.32.82 biorąc udział w konkurencji na 1500 m, a srebro w konkurencji na 800 m z rekordem klubu i ziemi rawskiej (2.14.01). W biegu na 1500 m świetnie finiszowała i pokonała faworytkę Weronikę Lewną, która gra w barwach klubu Fenix Słupsk.

Za miesiąc kolejne ważne zawody MP PZLA. Zawodniczka jest w życiowej formie i mamy nadzieję na jak najlepsze wyniki.

Faworytem do medali był Maciek Budziński. Zdobył brązowy medal w konkurencji na 1500 m. Zaatakował na 700 m do mety, ale rywale nie dali za wygraną, co przełożyło się na wynik.

Kolejnym rawskim medalistą jest Szymon Staroń. Wywalczył brązowy medal na dystansie 400 m. Osiągnął wynik 50,11. Zabrakło mu 0,001 do srebra i 0,05 do złota.

Kacper Kotynia, czyli junior młodszy, poprawił swój życiowy rekord na dystansie 200 m. Ustanowił wynik 23.64 i zajął 10 miejsce.

- To były dla nas bardzo udane mistrzostwa zwłaszcza w perspektywie Mistrzostw Polski Juniorów jakie za trochę ponad miesiąc odbędą się w Raciborzu - cieszy się Jarosław Wasiak, trener biegaczy. - Cieszy wysoka forma Magdy Ciołak zarówno fizyczna jak i psychiczna, bo Magda musi czuć wiatr w żaglach przed najważniejszą imprezą klubową.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0