Lekkoatleci na medal

Bartosz Nowakowski
Złoty medal przywieźli młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej wywalczony na stadionie Aleksandrowa Łódzkiego podczas Wojewódzkich Finałów w Czwórboju Lekkoatletycznym, zaś drugie miejsce zajęli skierniewiccy uczniowie Gimnazjum nr 2 na Gimnazjadzie w Spale.

- To medal którego brakowało w kolekcji klubu MLUKS „RAWA” i Szkoły Podstawowej nr 1. W drodze do finału chłopcy zdobyli mistrzostwo powiatu deklasując rywali w Białej Rawskiej oraz mistrzostwo rejonu podczas zawodów w Kutnie – mówi Jarosław Wasiak, trener młodych lekkoatletów.

Chłopcy z Rawy Mazowieckiej łącznie zdobyli 1240 punktów. Za nimi uplasowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Aleksandrowa Łódzkiego z wynikiem 1200 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z SP nr 202 z Łodzi.
Największą ilość punktów dla rawskiej drużyny zdobył utalentowany Kacper Gos, który w czterech startujących konkurencjach (w zawodach uczestnik musi wystąpić w dwóch konkurencjach technicznych i dwóch biegowych) zgromadził 279 punktów.

- Rezultat 3.02,28 na dystansie 1000 metrów to świetny wynik. To nowy rekord SP1, który wcześniej należał do Łukasza i Florka, ustanowiony równo 7 lat temu – podkreśla Wasiak.

Wielkie powody do zadowolenia mają również chłopcy z Gimnazjum nr 2 Skierniewicach. Drużyna łącznie zebrała 1356 punktów. Do pierwszego miejsca zabrakło 457 punktów. Nieosiągalni byli sportowcy z Aleksandrowa Łódzkiego, którzy także zdominowali zawody wśród dziewcząt.

Podczas startów padał obfity deszcz i było zimno, jednak duży sukces, dlatego należą się głośne brawa – mówi Monika Mularczyk, opiekunka skierniewickich zawodników.