Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu rawskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu rawskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu rawskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- UCHMAN Jarosław: pozycja 1 : 3,73% (1 926 głosów)
- SIENKIEWICZ Zbigniew Tadeusz: pozycja 2 : 3,73% (1 926 głosów)
- TRZONEK Mirosław Tomasz: pozycja 3 : 3,73% (1 926 głosów)
- WINIARSKA Malwina: pozycja 4 : 3,73% (1 926 głosów)
- SEJ Antoni: pozycja 5 : 3,73% (1 926 głosów)
- WALUCHOWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 3,73% (1 926 głosów)
- KIESZEK Bogumiła Aneta: pozycja 7 : 3,73% (1 926 głosów)
- GACPARSKI Tadeusz Andrzej: pozycja 8 : 3,73% (1 926 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GÓRAJ Tomasz: pozycja 1 : 3,66% (1 891 głosów)
- STEFANIAK Grzegorz: pozycja 2 : 3,66% (1 891 głosów)
- WINIARSKA Zofia Elżbieta: pozycja 3 : 3,66% (1 891 głosów)
- NOWAK Maciej Michał: pozycja 4 : 3,66% (1 891 głosów)
- WOŹNIAK-DZIKA Anna Katarzyna: pozycja 5 : 3,66% (1 891 głosów)
- LESZCZYŃSKA Małgorzata Dorota: pozycja 6 : 3,66% (1 891 głosów)
- PIOTROWSKA Sylwia: pozycja 7 : 3,66% (1 891 głosów)
- IMIOŁA Ryszard Maciej: pozycja 8 : 3,66% (1 891 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KLIMCZAK Magdalena Alicja: pozycja 1 : 2,15% (1 110 głosów)
- PAŁASZ Marek: pozycja 2 : 2,15% (1 110 głosów)
- MAGIERA Karolina: pozycja 3 : 2,15% (1 110 głosów)
- AUGUSTYNIAK Beata Agnieszka: pozycja 4 : 2,15% (1 110 głosów)
- POPOWICZ Michał: pozycja 5 : 2,15% (1 110 głosów)
- MATYSZCZAK Dorota Halina: pozycja 6 : 2,15% (1 110 głosów)
- RZĄDZKA Anna Jadwiga: pozycja 7 : 2,15% (1 110 głosów)
- BĘBEN Marek: pozycja 8 : 2,15% (1 110 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MICHAŁA GLICNERA:
- GLICNER Michał Piotr: pozycja 1 : 0,89% (460 głosów)
- WLAZŁO Kacper Józef: pozycja 2 : 0,89% (460 głosów)
- JUSZCZAK Sylwia Regina: pozycja 3 : 0,89% (460 głosów)
- KACZOROWSKA Izabela Małgorzata: pozycja 4 : 0,89% (460 głosów)
- STANISŁAWCZYK Aleksandra: pozycja 5 : 0,89% (460 głosów)
- GOTNER Maksymilian Gustaw: pozycja 6 : 0,89% (460 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAWSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- DZIĄG Paweł Wiesław: pozycja 1 : 0,71% (364 głosów)
- BERNACIAK Rafał Łukasz: pozycja 2 : 0,71% (364 głosów)
- KĘDZIERSKA Edyta Agnieszka: pozycja 3 : 0,71% (364 głosów)
- WIŚNIK Magdalena Ewa: pozycja 4 : 0,71% (364 głosów)
- WRZODAK Przemysław: pozycja 5 : 0,71% (364 głosów)
- SARNA Monika: pozycja 6 : 0,71% (364 głosów)
- LESIAK Justyna: pozycja 7 : 0,71% (364 głosów)
- KIELICH Robert Bernard: pozycja 8 : 0,71% (364 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NIEZALEŻNI:
- MISZTAL Dariusz Adam: pozycja 1 : 0,97% (498 głosów)
- SIELSKA Agnieszka Janina: pozycja 2 : 0,97% (498 głosów)
- JABŁOŃSKI Jerzy: pozycja 3 : 0,97% (498 głosów)
- MALIK Agata Emilia: pozycja 4 : 0,97% (498 głosów)
- STĘPNIAK Jacek Grzegorz: pozycja 5 : 0,97% (498 głosów)
- PRZERWA Anna Małgorzata: pozycja 6 : 0,97% (498 głosów)
- GRZYB Dominik: pozycja 7 : 0,97% (498 głosów)
- CUPRYJAK Piotr: pozycja 8 : 0,97% (498 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA SIŁA POWIATU RAWSKIEGO:
- FLOREK Bartosz Józef: pozycja 1 : 0,52% (270 głosów)
- DUDKIEWICZ Damian Kamil: pozycja 2 : 0,52% (270 głosów)
- RZEŹNICKA Weronika: pozycja 3 : 0,52% (270 głosów)
- BAKALARSKI Marcin: pozycja 4 : 0,52% (270 głosów)
- PAJĄK Longina Anna: pozycja 5 : 0,52% (270 głosów)
- LEŚKO Barbara Anna: pozycja 6 : 0,52% (270 głosów)
- PSZCZÓŁKOWSKI Michał: pozycja 7 : 0,52% (270 głosów)
- SAGANOWSKI Robert: pozycja 8 : 0,52% (270 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA RAWA MAZOWIECKA:
- BEDNAREK Michał Ryszard: pozycja 1 : 0,18% (93 głosów)
- GRZYB Marek Eryk: pozycja 2 : 0,18% (93 głosów)
- PAPIEŻ Anna: pozycja 3 : 0,18% (93 głosów)
- KWIATKOWSKI Włodzimierz Przemysław: pozycja 4 : 0,18% (93 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rawskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CISZEWSKI Roman: pozycja 1 : 5,05% (1 351 głosów)
- LUBAŃSKA Halina Maria: pozycja 2 : 5,05% (1 351 głosów)
- KARPIŃSKI Daniel Sławomir: pozycja 3 : 5,05% (1 351 głosów)
- PRZYBOREK Antoni: pozycja 4 : 5,05% (1 351 głosów)
- STEFAŃSKA Anna: pozycja 5 : 5,05% (1 351 głosów)
- ZAWADZKA Ewelina: pozycja 6 : 5,05% (1 351 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MAJEWSKI Henryk: pozycja 1 : 5,22% (1 396 głosów)
- SEKUTER Łukasz: pozycja 2 : 5,22% (1 396 głosów)
- ADAMCZYK Sonia Maria: pozycja 3 : 5,22% (1 396 głosów)
- KIESZEK Magdalena: pozycja 4 : 5,22% (1 396 głosów)
- WÓJCICKA Franciszka: pozycja 5 : 5,22% (1 396 głosów)
- ADAMCZYK Wacław Jacek: pozycja 6 : 5,22% (1 396 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WOJDA Paulina Agnieszka: pozycja 1 : 0,74% (198 głosów)
- IDZIKOWSKA Marta: pozycja 2 : 0,74% (198 głosów)
- LESIAK Mateusz Marek: pozycja 3 : 0,74% (198 głosów)
- ROGALSKI Marek Wojciech: pozycja 4 : 0,74% (198 głosów)
- TUŁODZIECKA Monika Magdalena: pozycja 5 : 0,74% (198 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MICHAŁA GLICNERA:
- SOR Patryk: pozycja 1 : 0,42% (112 głosów)
- KOSAKOWSKI Michał Sławomir: pozycja 2 : 0,42% (112 głosów)
- GOJKO Lena Maria: pozycja 3 : 0,42% (112 głosów)
- REDLICKA Natalia: pozycja 4 : 0,42% (112 głosów)
- STAŃCZYK Adrian: pozycja 5 : 0,42% (112 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAWSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- LIBERA Sylwester Tadeusz: pozycja 1 : 2,24% (598 głosów)
- KARPIŃSKI Paweł: pozycja 2 : 2,24% (598 głosów)
- GRUDNIEWSKA Jolanta Irena: pozycja 3 : 2,24% (598 głosów)
- ŁYSONIEWSKA Wanda Anna: pozycja 4 : 2,24% (598 głosów)
- ŻAK-BARTOSIAK Jolanta Agnieszka: pozycja 5 : 2,24% (598 głosów)
- WALCZAK Łukasz: pozycja 6 : 2,24% (598 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NIEZALEŻNI:
- KARPIŃSKI Zbigniew Stanisław: pozycja 1 : 2,84% (759 głosów)
- CYBULSKI Jerzy: pozycja 2 : 2,84% (759 głosów)
- BIŃKIEWICZ Monika: pozycja 3 : 2,84% (759 głosów)
- LIBERA Patrycja Izabela: pozycja 4 : 2,84% (759 głosów)
- ROKICKI Cezary Piotr: pozycja 5 : 2,84% (759 głosów)
- KWAŚNIEWSKA Izabela Patrycja: pozycja 6 : 2,84% (759 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA SIŁA POWIATU RAWSKIEGO:
- TARCZOŃ Krzysztof: pozycja 1 : 0,54% (145 głosów)
- LESIAK Tomasz Łukasz: pozycja 2 : 0,54% (145 głosów)
- PALUCHOWSKA Bożena Krystyna: pozycja 3 : 0,54% (145 głosów)
- KWATEK Julia: pozycja 4 : 0,54% (145 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rawskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKONECZNY Stanisław: pozycja 1 : 6,99% (1 279 głosów)
- PRZYBOREK Małgorzata Renata: pozycja 2 : 6,99% (1 279 głosów)
- CHOJECKI Zbigniew Sylwester: pozycja 3 : 6,99% (1 279 głosów)
- PACHNICKA Joanna Małgorzata: pozycja 4 : 6,99% (1 279 głosów)
- MURGRABIA Daniel: pozycja 5 : 6,99% (1 279 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOBIERSKI Jarosław: pozycja 1 : 6,25% (1 143 głosów)
- GRABARZ Anna: pozycja 2 : 6,25% (1 143 głosów)
- GIERACH Konrad: pozycja 3 : 6,25% (1 143 głosów)
- CHOJNACKA Anna: pozycja 4 : 6,25% (1 143 głosów)
- STARCZEWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 6,25% (1 143 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MICHAŁA GLICNERA:
- FRONC Przemysław: pozycja 1 : 1,22% (223 głosów)
- KOBYŁECKI Marcin Jan: pozycja 2 : 1,22% (223 głosów)
- KOŁACZKOWSKA Anna: pozycja 3 : 1,22% (223 głosów)
- PRZYBYSZEWSKA Elżbieta Michalina: pozycja 4 : 1,22% (223 głosów)
- GIERACH Bartłomiej: pozycja 5 : 1,22% (223 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAWSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- STANKIEWICZ Wojciech Michał: pozycja 1 : 1,82% (333 głosów)
- KĄDZIELA Mieczysława Lucyna: pozycja 2 : 1,82% (333 głosów)
- MATYSZCZAK Daniel Wiesław: pozycja 3 : 1,82% (333 głosów)
- KOWALCZYK Krzysztof Stanisław: pozycja 4 : 1,82% (333 głosów)
- ADAMCZYK Justyna: pozycja 5 : 1,82% (333 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NIEZALEŻNI:
- MICHALAK Włodzimierz: pozycja 1 : 2,35% (430 głosów)
- MŁYNARCZYK Alicja: pozycja 2 : 2,35% (430 głosów)
- BIELAWSKI Jan: pozycja 3 : 2,35% (430 głosów)
- KACZMAREK Iwona: pozycja 4 : 2,35% (430 głosów)
- JAKUBOWSKI Paweł Marcin: pozycja 5 : 2,35% (430 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA SIŁA POWIATU RAWSKIEGO:
- GĄSIOROWSKI Przemysław: pozycja 1 : 1,36% (249 głosów)
- SŁOMKA Piotr Paweł: pozycja 2 : 1,36% (249 głosów)
- LESZCZYŃSKI Filip Jakub: pozycja 3 : 1,36% (249 głosów)
- KOWALCZYK Natalia Patrycja: pozycja 4 : 1,36% (249 głosów)
- MAIK Małgorzata: pozycja 5 : 1,36% (249 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rawskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CICHOWICZ Bożena: pozycja 1 : 5,36% (1 592 głosów)
- OWCZAREK Lech: pozycja 2 : 5,36% (1 592 głosów)
- KWIATKOWSKI Tomasz Grzegorz: pozycja 3 : 5,36% (1 592 głosów)
- SOCHA Zdzisław: pozycja 4 : 5,36% (1 592 głosów)
- CZAPNIK Agnieszka: pozycja 5 : 5,36% (1 592 głosów)
- WŁODARCZYK Lidia Agnieszka: pozycja 6 : 5,36% (1 592 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZEŚNIAK Marek Ryszard: pozycja 1 : 4,7% (1 395 głosów)
- DUDEK Sławomir Piotr: pozycja 2 : 4,7% (1 395 głosów)
- PIĄTEK Maria: pozycja 3 : 4,7% (1 395 głosów)
- KLIMAS Anna: pozycja 4 : 4,7% (1 395 głosów)
- BEDNAREK Aneta: pozycja 5 : 4,7% (1 395 głosów)
- WOJTCZAK Ireneusz Grzegorz: pozycja 6 : 4,7% (1 395 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TUŁODZIECKI Radosław: pozycja 1 : 0,53% (157 głosów)
- SOWIK Magda: pozycja 2 : 0,53% (157 głosów)
- STĘPNIAK Paweł Piotr: pozycja 3 : 0,53% (157 głosów)
- SKONECZNA Justyna: pozycja 4 : 0,53% (157 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Mateusz: pozycja 5 : 0,53% (157 głosów)
- ROGALSKA Ewa Maria: pozycja 6 : 0,53% (157 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MICHAŁA GLICNERA:
- TRZCIŃSKI Bartłomiej: pozycja 1 : 0,33% (97 głosów)
- LESIEWICZ Kinga Weronika: pozycja 2 : 0,33% (97 głosów)
- KOSAKOWSKI Adam: pozycja 3 : 0,33% (97 głosów)
- ŚWIDEREK Paulina: pozycja 4 : 0,33% (97 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAWSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- WALCZAK Justyna Katarzyna: pozycja 1 : 3,5% (1 039 głosów)
- KOZIEŁ Agnieszka: pozycja 2 : 3,5% (1 039 głosów)
- WALCZAK Grzegorz Adam: pozycja 3 : 3,5% (1 039 głosów)
- ŻAK Piotr: pozycja 4 : 3,5% (1 039 głosów)
- KUNECKA Iwona: pozycja 5 : 3,5% (1 039 głosów)
- STĘPIEŃ Sławomir: pozycja 6 : 3,5% (1 039 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NIEZALEŻNI:
- SZCZEŚNIAK Jan: pozycja 1 : 1,99% (590 głosów)
- MISZTAL Martyna: pozycja 2 : 1,99% (590 głosów)
- FIRST Paweł Piotr: pozycja 3 : 1,99% (590 głosów)
- BIŃKOWSKA Alina Magdalena: pozycja 4 : 1,99% (590 głosów)
- PLASKOTA Michał: pozycja 5 : 1,99% (590 głosów)
- WOJDALSKA Lidia Elżbieta: pozycja 6 : 1,99% (590 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA SIŁA POWIATU RAWSKIEGO:
- KRÓLAK Mateusz Michał: pozycja 1 : 0,44% (132 głosów)
- KIELISZEK Natalia: pozycja 2 : 0,44% (132 głosów)
- HELENIAK Sergiusz: pozycja 3 : 0,44% (132 głosów)
- GOC Ewa: pozycja 4 : 0,44% (132 głosów)
- WIETESKA Anita: pozycja 5 : 0,44% (132 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?