Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W II LO powstała strefa chillout. Pozyskano także 60 tysięcy dofinansowania do pracowni edukacyjnej Instytut Ekologiiw II LO w Wieluniu

OPRAC.:
Natalia Ptak
Natalia Ptak
W II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu 8 marca miało miejsce otwarcie strefy chillout dla uczniów. II Liceum Ogólnokształcące może się również pochwalić dofinansowaniem na utworzenie pracowni edukacyjnej „Instytut Ekologii” na kwotę 60 000 zł. Koordynatorem projektu jest dyrektor szkoły Renata Tatara.

Strefa chillout w II LO w Wieluniu

8 marca z wielką pompą w II LO w Wieluniu świętowano nie tylko Dzień Kobiet, ale przede wszystkim otwarcie strefy chillout dla uczniów. To piękne miejsce, wyposażone w fotele i stoliki - będzie doskonałą alternatywą dla osób, które chcą odpocząć, poczytać książkę czy napić się kawy. Strefa chillout powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców i determinacji dyrektor Renaty Tatary. Wydarzenie umilił koncert Korczak Band, a o kawę i słodkości zadbał Korczak Cafe i Samorząd Szkolny.

Specjalne podziękowania składamy Elenie Mirzajewej, która udekorowała ściany w strefie chilloutu przepięknymi rysunkami baletnic. Brawo! Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może poszczycić się takim miejscem, gdzie uczniowie będziecie mogli relaksować się, posłuchać muzyki i odpocząć- nie kryje zadowolenia społeczność II LO.

W II LO powstała strefa chillout. Pozyskano także 60 tysięcy...

60 tysięcy dofinansowania do pracowni edukacyjnej

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu otrzymało dofinansowanie na utworzenie pracowni edukacyjnej „Instytut Ekologii” na kwotę 60 tys. zł. Koordynatorem projektu jest dyrektor szkoły Renata Tatara.

W ramach zadania młodzież wzbogaci swoje zajęcia chemii, biologii, geografii i fizyki o tematykę ekologiczną. Jednym z celów projektu jest poznanie obiegu wody w Wieluniu i odbycie ciekawych zajęć w terenie we współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Wieluniu. Uczniowie zanalizują obieg wody w Wieluniu. Przebadają spektrofotometrycznie próbki wody pobrane z ujęć w punktach: ze studni głębinowej – kierunek Rychłowice, ze stacji uzdatniania wody, na sieci wodociągowej w budynku, po wyjściu z oczyszczalni ścieków w Kanale Wieluńskim.

Uczniowie klasy 1 d - biologiczno – chemicznej pod opieką Renaty Tatary i Agnieszki Stępień – Wyrembak 7 marca wybrali się na lekcję w terenie do laboratorium Oczyszczalni Ścieków. Młodzież została zapoznana ze sprzętem, znajdującym się w laboratorium, prezentacją, przedstawiającą istotę oczyszczania wody, a następnie przystąpili do badania ścieków surowych i oczyszczonych. Zajęcia poprowadziła laborantka Agnieszka Pyzalska. Uczniowie zbadali także pH ścieków oczyszczonych i surowych.

Młodzież nauczyła się spektrofotometrycznie oznaczać fosfor całkowity i azot całkowity w ściekach. Próbki do badań uczniowie pobierali pipetami automatycznymi. Dla precyzji pomiarów użyli czasomierza laboratoryjnego. Analiza porównawcza i wyniki badań uczniowie przedstawią na Ekologicznej Konferencji Powiatowej w II LO, która odbędzie się 22 kwietnia 2024r.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto