Studenci fotografii, sztuki operatorskiej i animacji mają nową pracownię komputerową

Artykuł sponsorowany
Stymulowanie zastosowania nowych technologii: Wydziałowa Pracownia Realizacji Multimedialnych

Dzięki funduszom unijnym studenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi mają od kilku lat dostęp do nowoczesnych technologii pozyskiwania i przetwarzania obrazów metodą cyfrową oraz rejestracji i modyfikacji materiałów wideo.

Wyposażenie Wydziałowej Pracowni Realizacji Multimedialnych, mieszczącej się na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, zostało zakupione w 2009 roku, w ramach projektu „Stymulowanie zastosowania nowych technologii: Wydziałowa Pracownia Realizacji Multimedialnych” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013). Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 420 tys. zł, z czego ponad 330 tys. uczelnia otrzymała z funduszy europejskich.

Przygotowano jedenaście samodzielnych stanowisk pracy, wyposażonych w komputery PC z profesjonalnym sprzętem do cyfrowej obróbki obrazu, w tablety graficzne i specjalistyczne oprogramowanie.

Do celów nauki przeznaczone zostały także: dwa komputery przenośne, skaner dedykowany do materiałów transparentnych o rozdzielczości maksymalnie 4000 dpi, dwa płaskie skanery do materiałów refleksyjnych formatu A3 i A4 oraz materiałów transparentnych (6400dpi), drukarka atramentowa fotograficzna formatu A3 i drukarka laserowa kolorowa, podświetlarka wydruku, projektor multimedialny, trzy aparaty fotograficzne wysokiej klasy oraz obiektywy.

W pracowni kształcą się studenci Wydziału Fotografii, Sztuki Operatorskiej i Animacji. Program zajęć realizowany jest w oparciu o szeroką wiedzę z zakresu fotografii i multimediów, traktowanych zarówno jako zawód, jak i dziedzina sztuki. Dostęp do nowych technologii umożliwia im swobodną kreację artystyczną, jak i nabycie praktycznych umiejętności warsztatowych.

Studenci mogą aktywnie brać udział w kształtowaniu programu zajęć i warsztatów. Pracownia służy im także po godzinach nauki. Mogą wówczas realizować swoje indywidualne prace.

Prowadzone w pracowni zajęcia z obróbki cyfrowej obrazu są doskonałym warsztatem dla przyszłych fotoedytorów, obejmują podstawy postprodukcji fotograficznej, grafiki, DTP itp. Przygotowują do zawodu fotografa, operatora i twórcy animacji.

Absolwenci studiów potrafią świadomie wykorzystywać zarówno klasyczne, jak i nowe techniki oraz technologie do tworzenia różnego typu obrazów funkcjonujących w obszarze współczesnej sztuki i szeroko pojętej kultury wizualnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto