Dodaj zdjęcie profilowe

avatarIgor Przepiórkiewicz

Rawa Mazowiecka

"Start w karierę" w Rawie Mazowieckiej

2014-05-15 16:13:14

Maj w szkole średniej to czas matur. Po egzaminach dojrzałości wielu maturzystów zastanawia się, co dalej? Wybór kierunku studiów to niewątpliwie twardy orzech do zgryzienia dla młodych ludzi. Naprzeciw licealistom z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej z Rawy Mazowieckiej wychodzi Uniwersytet Łódzki z nowatorskim projektem "Start w karierę".

14 maja z uczniami rawskiego liceum spotkali się studenci z Dziennikarskiego Koła Uniwersytetu Łódzkiego, którzy udzielili profesjonalnych wskazówek z zakresu doradztwa zawodowego. Prowadzący podkreślali, na co warto zwrócić uwagę przy dalszej edukacji, jakie umiejętności są wysoko cenione w firmach oraz na jakie języki obce najlepiej stawiać. Przyszli studenci będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych w firmach będących partnerami projektu „Start w karierę”.

– Rawskie liceum to bardzo ważny punkt na naszej mapie liceów– mówi Monika Piłacik, koordynator przedsięwzięcia

To już czwarta edycja programu, który ma na celu promowanie talentów i zainteresowań. "Start w karierę" pokaże jak połączyć pasję z pracą, jakie są zawody przyszłości oraz jak się do nich dobrze przygotować. W realizacji tego programu, poza Uniwersytetem Łódzkim, weźmie również udział kilka innowacyjnych firm z regionu łódzkiego. Eksperci placówek podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat obecnego zapotrzebowania na rynku pracy. Będą to: Ericpol, Infosys, OSTC Poland, Transition Technologies oraz HP Globale-Business Operations.

W ramach spotkań odwiedzonych zostanie 25 najlepszych liceów z województwa łódzkiego. Do tej czołówki, poza rawskim LO im. Marii Curie-Skłodowskiej należą licea z Łodzi, Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego, Łowicza, Bełchatowa, Opoczna, Zgierza, Wielunia, Kutna oraz innych miast regionu. Podczas warsztatów licealiści dowiedzą się np.: na czym polega praca tradera, jak stworzyć idealne CV czy list motywacyjny oraz jak być kreatywnym w biznesie.
Więcej informacji o projekcie na stronie:

http://www.pracodawcy.uni.lodz.pl/StartWKariere/Default.aspx

https://www.facebook.com/startwkariere

Jesteś na profilu Igor Przepiórkiewicz - stronie mieszkańca miasta Rawa Mazowiecka. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj