Wybierz region

Wybierz miasto

  Zerwany kłos - do obejrzenia w kinie Roma

  Roma
  Rawa Mazowiecka, ul. Krakowska/6c, +48 60 129 59 67

  Od 3.03.2017 do 9.03.2017

  • Brak informacji o cenie

  Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kozkowna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej corki. Dzieje bohaterow dopełnia Teresa, ktora nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

  Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolikow na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w ktorym Boga probuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

  W rolach głownych wystąpili m.in. Aleksandra Hejda (bł. Karolina Kozkowna) i Dariusz Kowalski (Jan Kozka). – Historia ojca Karoliny jest niezwykle dramatyczna. Było dla mnie wielkim wyzwaniem, żeby jakoś „dobrać się” do tej postaci, jakoś ją obronić… - mowi Dariusz Kowalski, ktory wcielił się w tę rolę, w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl – Jego zachowanie pozostaje tajemnicą. Zostawił przecież corkę w rękach sołdata, wiedząc, co ją może czekać. Wydawać by się mogło, że powinien bronić Karoliny za wszelką cenę. Z drugiej strony – w domu zostawił liczną rodzinę… Ten człowiek do końca życia zmagał się z wyrzutami sumienia – podkreśla Kowalski specyfikę swojej postaci.

  Tworcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej – podkreślają tworcy filmu z Fundacji Lux Veritatis.

  Film w kinach jest w dystrybucji Kondrat – Media.


  „Zerwany kłos” został zaprezentowany publiczności wczesną jesienią 2016 r. na zakończenie jubileuszowych obchodow 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kozkowny. Premiera była zarazem wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach