Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Kosmos w codzienności zaklęty... Kultury ludów andyjskich

  Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej
  Rawa Mazowiecka, ul. Łowicka/26, +48 46 814 45 69

  Od 23.10.2015 do 31.01.2016

  • Brak informacji o cenie

  zbiory etnograficzne w Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej

  Od 23 października 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. w Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej można oglądać wystawę ze zbiorow Działu Kultur Ludowych Krajow Pozaeuropejskich naszego muzeum. Autorką scenariusza i aranżacji jest dr Joanna Borucka-Piech.

  Wystawa Kosmos w codzienności zaklęty... Kultury ludow andyjskich ze zbiorow Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi prezentuje zabytki z Kolumbii, Ekwadoru, Peru (ze szczegolnym uwzględnieniem dorzecza rzeki Ukayali) i Chile, zarowno te bliższe wspołczesności, jak i sięgające czasow dawnych. Wytwory kultur andyjskich, takie jak ceramika, ubior czy biżuteria, ukazane zostały w ujęciu tematycznym, przedstawiającym podział na świat kobiet i mężczyzn, wraz z przyporządkowanymi im zachowaniami i działaniami. Na szczegolną uwagę zasługują fotografie ilustrujące kulturę Indian Shipibo, a ich wyroby, ozdobione charakterystycznym ornamentem, stanowią jedno z najważniejszych ogniw wystawy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny