Wybierz region

Wybierz miasto

  Magda Piskorczyk

  Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej
  Rawa Mazowiecka, ul. Krakowska/6c, +48 46 815 47 13

  19:00 Sobota, 23 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Magda Piskorczyk:
  Wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Śpiewa głownie po angielsku, czasami po polsku, ale także w innych językach, np. hiszpańskim, kreolskim czy afrykańskich: Bambara i Tamaszek. Wykonuje głownie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Anglii. Jesienią 2011 roku wydała dwie nowe płyty: studyjny album „Mahalia” upamiętniający 100 rocznicę urodzin krolowej muzyki gospel Mahalii Jackson oraz album „Afro Groove” prezentujący zapis koncertu nagranego z Billy Gibsonem, wirtuozem harmonijki z Memphis. Obie płyty otrzymały nominacje do nagrody Fryderyk 2012.
  Dwukrotna połfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelnikow kwartalnika „Twoj Blues”. Nazywana we Francji „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach