Wybierz region

Wybierz miasto

  Konkurs na "Szopkę ludową regionu rawskiego"i wystawa

  Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej
  Rawa Mazowiecka, ul. Łowicka/26, +48 46 814 45 69

  Od 19.12.2014 do 31.01.2015

  • Brak informacji o cenie

  Do 12 grudnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Rawskiej można składać prace na konkurs organizowany z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia „Szopka ludowa regionu rawskiego”.

  Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką ludową i rękodziełem artystycznym oraz propagowanie wiedzy o kulturze ludowej wsi rawskiej.

  Szopki powinny być wykonane z jak największej ilości surowcow naturalnych, a wzorem ich wykonania winny być przykłady z literatury, wiadomości zaczerpnięte z lekcji religii czy też przekazy ustne od rodzicow i dziadkow.

  Wystawa z najpiękniejszymi szopkami bożonarodzeniowymi otwarta będzie w dniu 19 grudnia. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrod dla zwycięzcow. Prace będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Rawskiej do końca stycznia 2015 r.

  Nagrodzone szopki będą rownież prezentowane, jak w roku ubiegłym, przed ratuszem podczas Orszaku Trzech Kroli w dniu 6 stycznia 2015 r.

  Zachęcamy dzieci i młodzież z Rawy Mazowieckiej i regionu rawskiego do licznego uczestnictwa w konkursie na „Szopkę ludową regionu rawskiego”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach