Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD. Boguszyce Izba Pamięci Gminy Oleśnica

  Izba Pamięci Gminy Oleśnica
  Boguszyce, ul. Boguszyce/63

  10:00 - 15:00 Sobota, 19 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są w większości krajow naszego kontynentu z inicjatywy Rady Europy, a patronuje im Unia Europejska. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa

  Celem organizowanych imprez jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie regionalnego dziedzictwa z ukazaniem jego bogactwa oraz przypomnienie o wspolnych korzeniach kultury europejskiej. Dlatego w tym czasie zapewniony jest bezpłatny dostęp do zabytkow, muzeow, skansenow, parkow, ogrodow, czyli miejsc, do ktorych zazwyczaj wstęp jest płatny, lub są po prostu niedostępne dla zwiedzających. Oprocz tego organizowane są często koncerty, wystawy czy prezentacje ginących zawodow.

  Utracone dziedzictwo to temat tegorocznej 23. edycji EDD w Polsce, ktore odbędą sie w dniach 12-13 i 19-20 września 2015 roku.

  ***

  Boguszyce Izba Pamięci Gminy Oleśnica
  18.09.2015 godz. 10.00 - 15.00
  19.09.2015 godz. 10.00 - 15.00

  Zwiedzanie, prezentacje artystyczne, warsztaty (m.in. lepienia pierogow i kiszenia ogorkow wg. kresowych przepisow, darcie pierza), degustacje potraw.

  W tym wyjątkowym miejscu na mapie podwrocławskiej gminy Oleśnica będzie można spotkać właścicieli przedmiotow, przywiezionych przez przesiedleńcow z dawnych Kresow Wschodnich po 1945 r. na teren gminy Oleśnica, posłuchać barwnych historii, obejrzeć filmy z nagranymi wspomnieniami. Historie zawarte w przedmiotach, posłużyły za inspiracje do stworzenia Izby Pamięci Gminy Oleśnica. Wśrod kolekcji kilkudziesięciu małych samochodow, płyt gramofonowych, starych banknotow, książek, wiejskich narzędzi pracy, znalazły się także przedmioty codziennego użytku, stare radia, maszyny do szycia, przywiezione wraz z powojennymi transportami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny