Wybierz region

Wybierz miasto

  25. EDD. Krajobraz dziedzictwa Gminy Oleśnica

  Izba Pamięci Gminy Oleśnica
  Boguszyce, ul. Boguszyce/63

  15:00 Od 15.09.2017 do 16.09.2017

  • Wstęp wolny

  Zachęcamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, największego w Europie wydarzenia promującego dziedzictwo kulturowe. Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

  ***

  25. Europejskie Dni Dziedzictwa 2017
  Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu

  „Krajobraz dziedzictwa Gminy Oleśnica”
  Izba Pamięci Gminy Oleśnica, Boguszyce 63

  15 września godz. 10.00–15.00
  16 września godz. 15.00–20.00

  Izba Pamięci Gminy Oleśnica to miejsce, w ktorym kultywuje się tradycję i przekazuje międzypokoleniowo wiedzę o dziedzictwie niematerialnym. Historie zawarte w zgromadzonych przedmiotach, ktorymi chętnie dzielą się mieszkańcy wsi, posłużyły za inspiracje do stworzenia Izby Pamięci przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica. Przy Izbie Pamięci została wybudowana tradycyjna kuchnia plenerowa z piecem chlebowym i wędzarnią. W Izbie Pamięci odbędą się projekcje filmowe, podczas ktorych uczestnicy poznają historię najstarszych mieszkańcow, oraz warsztaty na temat dawnych narzędzi codziennej pracy przodkow wraz z interaktywnymi prezentacjami. Będzie można spotkać właścicieli kolekcji przedmiotow przywiezionych przez przesiedleńcow z dawnych Kresow Wschodnich po 1945 r. na teren gminy Oleśnica.

  W trakcie przygotowań i samego wydarzenia powstanie film Z tej mąki będzie chleb z udziałem wszystkich chętnych uczestnikow spotkania i najstarszych mieszkańcow, ktorzy w swych narracjach opowiedzą o tradycjach wyniesionych z domow rodzinnych, w tym rownież o potrawach gotowanych przez ich babcie i matki według receptur przekazanych im przez przodkow. Dzięki filmowej, artystycznej rejestracji rozmow i nieformalnych spotkań przygotowany zostanie wirtualny zapis zatrzymanych w kadrze nieskończonych krajobrazow smakow, barw, zapachow i zwyczajow, ktore głęboko zakorzenione są w pamięci indywidualnej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny

  Laur Piękna ITS Salon kosmetyczny