Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS szkół podstawowych w lekkiej atletyce.

W spalskiej hali odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS szkół podstawowych w lekkiej atletyce. Młodzi zawodnicy MLUKS RAWA, wychowankowie trenera Jarosława Wasiaka, zademonstrowali świetne przygotowanie zdobywając 10 medali (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe).

Rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta: na dystansie 600 m wszystkie miejsca na podium zajęły rawianki, a zwyciężczyni Dominika Stępniak wręcz zdeklasowała rywalki uzyskując najlepszy tegoroczny halowy wynik w Polsce w kategorii dzieci starszych 1.47.47.
Srebrny medal zdobyła Wiktoria Piecho z czasem 1.54.22, a brązowy siostra bliźniaczka Weronika Piecho z czasem 1.54.58.
Dystanse sprinterskie należały do innej pary bliźniaczek – Michaliny i Marceliny Warulik. Na 60 m Michalina zdobyła zloty medal rezultatem 8.55 ustanawiając rekord klubu i powiatu rawskiego. Druga na mecie Marcelina pobiegła równie szybko uzyskując 8.69. Na 200 m siostry zamieniły się miejscami na podium – Marcelina zdobyła złoty medal 29.35, a Michalina srebrny 29.45. Obydwa wyniki to najlepsze tegoroczne halowe rezultaty w Polsce na tym dystansie.
Zawodniczki MLUKS RAWA okazały się również bezkonkurencyjne w sztafecie 4 x 200 m. Po perfekcyjnie wykonanych zmianach pałeczki sztafetowej Michalina i Marcelina Warulik oraz Wiktoria Piecho i Dominika Stępniak uzyskały 2.00.59 i wyprzedziły drugą sztafetę o prawie 12 sekund ! Medale zdobyli również Kacper Gos na 200 m ( 27,26 i Jakub Jędras na 1000 m 3.19.61.
Z analizy rezultatów wynika, że były to mistrzostwa na najwyższym poziomie w 14-letniej historii tych zawodów, zwłaszcza w konkurencjach biegowych a do rekordowych wyników zawodników MLUKS „RAWA” dołożyły się dwa świetne wyniki zawodników z LUKS Boguszyce Szymona Noska na 200 m i Damiana Bednarka na 1000 m.
20 marca odbyły się w tej samej hali Mistrzostwa Województwa LZS w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich w których zawodnicy MLUKS RAWA zdobyli kolejne 4 medale. Daria Kowalska na 200 m z rezultatem 28.81 wywalczyła brązowy medal.
Na 1500 m Wojciech Sowik uległ jedynie 2-krotnemu medaliście Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Sławomirowi Kucowi z Opoczna uzyskując 4.14.35 i wyprzedzając na finiszowych metrach Pawła Dzikiego o 0.02 setne sekundy!
4 medal - srebrny rawianie wywalczyli w sztafecie 4 x 200 m szkół średnich ( Stefaniak, Florek, Dziki, Sowik )
16 marca podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików PZLA w biegach przełajowych srebrny medal na dystansie 3000 m zdobył Wojciech Pawlak.