Rolą ambasadorów jest informowanie młodzieży i lokalnej społeczności o możliwościach, jakie oferuje program oraz wyjaśnieniu, jak to działa. Wszystko realizowane jest w ramach edukacji pozaformalnej, czyli projekty realizowane są poza zajęciami szkolnymi.
– W ramach programu przeprowadzanych jest pięć akcji, które pomagają w zrealizowaniu pomysłów. Można podjąć współpracę z 55 krajami – zachęca Damian Piekut.
Poszczególne akcje dotyczą na przykład wymiany młodzieży, inicjatyw młodzieżowych, europejskiego wolontariatu, współpracy z sąsiedzkimi krajami partnerskimi Unii Europejskiej, systemów wsparcia młodzieży czy spotkaniach dotyczących odpowiedzialności za politykę młodzieżową.
– Wnioski o dofinansowanie można składać trzy razy w roku. Najbliższy termin mija 1 lutego. Formularz jest prosty do wypełnienia. Składa się go przez internet na stronie mlodziez.org.pl – dodaje Damian. – Można organizować różne spotkania, debaty, wyjechać na wolontariat krótko albo długoterminowy. Jest bardzo wiele możliwości.
Jeden z projektów dotyczył aktywizacji dzieci na osiedlowych podwórkach. Innym pomysłem było zorganizowanie szkolenia pierwszej pomocy, pokazu ratownictwa medycznego i pozorowanego wypadku.
Z Damianem Piekutem można się skontaktować, pisząc na adres - [email protected]
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?