Siatkarki KS Piła lepsze od Enea Energetyka Poznań. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Wiesław Szmagaj
Klub Siatkarski Piła w ostatnim domowym występie w fazie zasadniczej II Ligi Kobiet pokonał Enea Energetyka Poznań II.

Pierwszego seta pilanki pewnie wygrały 25:15. Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, a akcje toczyły się punkt za punkt. Zmotywowana drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała drugą część spotkania do 21. W trzecim secie pilanki dyktowały tempo gry i już w początkowej fazie seta prowadziły 9:2. Utrzymały dużą przewagę ,wygrywając tę partię 25:10. Początek czwartej partii był bardzo wyrównany, jednak przy stanie 6:6 to gospodynie zaczęły „odjeżdżać” kończąc seta 25:17 i wygrywając całe spotkanie 3:1.

Wyniki pozostałych meczów: #VolleyWrocław II - Barycz Janków P. 0:3, UKS ZSMS Poznań - Libero Aleksandrów Ł. 0:3, Szamotulanin Szamotuły - MKS II Kalisz 2:3, ŁKS II Łódź - UKŻPS Kościan 3:0.

Bez względu na rezultaty, które zostaną uzyskane w ostatniej kolejce, Klub Siatkarski Piła ma już zapewnione pierwsze miejsce i udział w turnieju półfinałowym, w którym walczyć będzie o awans do finału. Odbędzie się on w dniach 31.03-2.04. Pilski klub nie ukrywa, że będzie starać się o jego organizację.

Jeszcze nie czas by podsumowywać pierwszą część sezonu, ponieważ za tydzień siatkarki KS Piła czeka ostatni mecz, w którym zmierzą się z Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Jedno jest jednak pewne. Jak podkreślają działacze, wszystkie sukcesy Klubu Siatkarskiego Piła nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Miasta Piły, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Partnera Strategicznego Enea, Exalo Drilling S. A. Grupa PGNiG, Totalizatora Sportowego Lotto oraz lokalnych firm i sympatyków żeńskiej siatkówki w Pile.

Siatkarki KS Piła lepsze od Enea Energetyka Poznań. Zobaczci...