Przedszkole Miejskie nr 1 "Tęczowa jedyneczka" zachęca swoich małych podopiecznych oraz ich rodziców do dbania o środowisko.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W tym celu organizuje różne ekologiczne przedsięwzięcia. Jednym z nich jest zbieranie plastikowych nakrętek, a także starych płyt CD i DVD. Akcja trwa już od około miesiąca i cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Dzieci przynoszą w kieszonkach po kilka plastikowych nakrętek i wrzucają je do specjalnego pojemnika - mówi Emilia Rubaj, zastępca dyrektora placówki. - Oczywiście rodzice także mają w tym swój udział i zachęcają pociechy do zbierania nakrętek.

"Tęczowa jedyneczka" ma swój własny program ekologiczny. Dzięki niemu stara się nauczyć maluchy, w jaki sposób mogą dbać o środowisko. Ponadto dzieci uczą się, na czym polega recykling. Oprócz długoterminowych akcji, przedszkole organizuje również te okazjonalne, na przykład podczas sprzątania świata czy święta ziemi. Wtedy odbywa się na przykład wspólne sadzenie roślin i kwiatów wokół budynku przedszkola.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!