I liga: PGE GKS Bełchatów przegrał z Olimpią Grudziądz i jest bliski spadku do II ligi

Maciej Wiśniewski
I Liga: PGE GKS Bełchatów przegrał z Olimpią Grudziądz
I Liga: PGE GKS Bełchatów przegrał z Olimpią Grudziądz Dariusz Śmigielski
I liga: PGE GKS Bełchatów przegrał na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz w 32. kolejce I ligi i jest bliski spadku do II ligi.

I Liga: PGE GKS Bełchatów przegrał 1:2 z Olimpią Grudziądz, mimo, że przez znaczną część spotkania prowadził na własnym stadionie 1:0 po golu Aghvana Papikyana.

Przedostatni w tym sezonie mecz w Bełchatowie zgromadził blisko 4 tys. kibiców. Pomogła szeroka akcja marketingowa klubu i decyzja o bezpłatnym wejściu na mecz wszystkich kibiców. Po pierwszej połowie wydawało się, że walczący o utrzymanie PGE GKS sprosta oczekiwaniom i wpisze się w atmosferę święta na trybunach. Tak się jednak nie stało. W drugiej połowie w ciągu sześciu minut goście wyszli na prowadzenie i wygrali mecz 2:1. Dzięki temu, również walcząca o utrzymanie Olimpia uciekła bełchatowianom na dystans 4 punktów. Natomiast do bezpiecznego i barażowego miejsca PGE GKS Bełchatów traci trzy punkty. Do końca sezonu zostały dwie kolejki.

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:0)
1:0 - Aghvan Papikyan 18'
1:1 - Damian Ciechanowski 70'
1:2 - Marcin Smoliński 76'

PGE GKS: Krakowiak - Witasik, Michalski, Klemenz, Kuban, Rachwał, Szymański (58' Zgarda), Wroński (66' Demianiuk), Papikyan, Zapalac, Ploj