Falstart Mazovii, porażka na inaugurację sezonu

Bartosz Nowakowski
Mazovia Rawa Mazowiecka przegrała z Polonią Piotrków Trybunalski 1:3 przed własną publicznością. Spotkanie zainaugurowało rozgrywki łódzkiej IV ligi.

Porażka to zimny prysznic dla beniaminka. Dosłownie i w przenośni, ponieważ trzeba przyznać, że upalna aura nie rozpieszczała piłkarzy. Do meczu obydwa kluby przystąpiły w sporych osłabieniach. Powodem były kontuzje, z którymi zmagają się kluczowi zawodnicy.

W pierwszej połowie końcówka okazała się owocniejsza dla gości. Adrian Ulfik otworzył wynik, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę drugą bramkę dla Polonii zdobył Dariusz Kukułka.

Po przerwie egzekucji dokonał Damian Gul. Wysokie prowadzenie Polonia spokojnie kontrolowała i nie dawała sobie wydrzeć. Rawianom tego dnia udało się przełamać bramkarza jedynie raz pod koniec spotkania. Autorem bramki był Mateusz Białek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0