Tegoroczny maturzysta Damian Piekut jest nie tylko wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka, ale także ambasadorem unijnego programu „Młodzież w działaniu”. Akcja skierowana jest do ludzi młodych w wieku od 13 do 30 lat i pozwala pozyskać środki finansowe na różnego rodzaju przedsięwzięcia.

Rolą ambasadorów jest informowanie młodzieży i lokalnej społeczności o możliwościach, jakie oferuje program oraz wyjaśnieniu, jak to działa. Wszystko realizowane jest w ramach edukacji pozaformalnej, czyli projekty realizowane są poza zajęciami szkolnymi.

– W ramach programu przeprowadzanych jest pięć akcji, które pomagają w zrealizowaniu pomysłów. Można podjąć współpracę z 55 krajami – zachęca Damian Piekut.
Poszczególne akcje dotyczą na przykład wymiany młodzieży, inicjatyw młodzieżowych, europejskiego wolontariatu, współpracy z sąsiedzkimi krajami partnerskimi Unii Europejskiej, systemów wsparcia młodzieży czy spotkaniach dotyczących odpowiedzialności za politykę młodzieżową.

– Wnioski o dofinansowanie można składać trzy razy w roku. Najbliższy termin mija 1 lutego. Formularz jest prosty do wypełnienia. Składa się go przez internet na stronie mlodziez.org.pl – dodaje Damian. – Można organizować różne spotkania, debaty, wyjechać na wolontariat krótko albo długoterminowy. Jest bardzo wiele możliwości.

Jeden z projektów dotyczył aktywizacji dzieci na osiedlowych podwórkach. Innym pomysłem było zorganizowanie szkolenia pierwszej pomocy, pokazu ratownictwa medycznego i pozorowanego wypadku.

Z Damianem Piekutem można się skontaktować, pisząc na adres - dpiekut.amb@frse.org.pl

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!